Žingsnis į vasarą - „Mažoji kūrybos paletė II“

Su puikia nuotaika, lengvu nuovargiu  ir įspūdžiais keliaujame į vasarą, į ilgai lauktas atostogas. O kad laikas nebūtų nuobodus, visi dairomės prasmingų veiklų, įvairių  stovyklų, įdomių programų.
Jau daugelį metų Lazdijų meno mokyklos dailės skyrius organizuoja vaikų vasaros poilsio programas. Šiais metais vykusi „Mažoji kūrybos paletė II“ – antroji vasaros poilsio programa, skirta pradinio ugdymo mokiniams. Nemažai metų vaikų vasaros poilsio programas rengti ir organizuoti patikima mokytojai Ritai Vaickelionienei, o   nuolatiniai jos pagalbininkai – mokytojai Ala ir Valdas Dumbliauskai.
Organizuojant vasaros poilsio programas kasmet bendradarbiaujame su rajono įstaigomis,  siekiame prasmingo vaikų užimtumo,  skiriamas dėmesys tautiniam paveldui, iškilių mūsų krašto asmenybių pažinimui ir įvairioms dailės veikloms, kurios neįtraukiamos į per mokslo metus vykdomas programas.
Itin karštą popietę Lazdijų krašto muziejaus medžių paunksmėje vyko vilnos vėlimo edukacija. Obuoliukai, kriaušės, boružėlės…tai tokie pačių pasigaminti pakabučiai papuošė mokinių kuprines ar raktines. O vėliau, prisijungus tėveliams, pavyko pasigaminti natūralios odos pinigines, apyrankes.
Pažintį su menu mokiniai tęsė lankydamiesi Alytaus miesto teatre, spektaklyje „Ežiukas rūke“, sužinodami informaciją apie „Laisvės angelo“ skulptūrą bei grožėdamiesi piliakalnio ir Nemuno vaizdais nuo Baltosios rožės tilto. Na, o dzūkiško kulinarinio paveldo pažintis vyko R. Bagdanavičienės sodyboje Varnėnų kaime, Lazdijų rajone. Informatyvios edukacijos vyko ir išvykoje į Kauno Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus padalinius. Velnių muziejuje išsamesnė pažintis su dailininko A. Žmuidzinavičiaus gyvenimu ir kūryba. Apžvelgtas jo sodas, butas, paveikslai. Įdomi dailininko sukaupta velnių kolekcija, o atsipalaidavimui kūrybinės užduotys su rašalu ir siūlu. M. Žilinsko galerijoje visus sudomino paslaptingasis Egipto civilizacijos pasaulis. Filmas, o vėliau gido pasakojimai stebint eksponatus, ne vienam kėlė daug klausimų, minčių, įvairių emocijų. Edukacija atskleidė, jog mokiniai atidūs, žingeidūs, puikiai įsisavinantys naują informaciją. Pakeliui į namus neprošal sužinoti kas vadinama geologiniu gamtos paminklu ir pasigrožėti Nemuno vaizdu ties Balbieriškio atodanga Prienų rajone.
Įdomiai, žaismingai ir itin greit prabėgo laikas Lazdijų viešojoje bibliotekoje. Mokiniai susipažinę su  grafinės planšetės „Wacom Intuos Pro L Paper North“ galimybėmis, vėliau susitiko edukacijoje-spektaklyje su nepakartojamu animacijos ir knygos personažu - Karlsonu. Tą pačią dieną mažieji programos dalyviai trumpai pažino plenero galimybes. Iškeliavę į miesto parką ieškojo įdomesnių medžių, analizavo formas ir fiksavo savo piešiniuose. O kiek rimtesnis pleneras-susitikimas vyko Veisiejų regioniniame parke su vyresnėliais mokiniais. Čia susitiko Lazdijų ir Kalvarijos meno mokyklų bei Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai tradiciniame, aštuntajame plenere „Po dangaus skliautu raštuotu“. Rytą pasitikti regioninio parko vyr. specialistės leidomės į itin įdomią ekskursiją, kai kam pirmąją pažintį su Veisiejų miesteliu, vėliau mokiniai išsirinkę patikusias erdves fiksavo savo tapybos drobėse, liejo akvarelę ar piešė piešimo priemonėmis. Laikas prabėgo akimirksniu ir visi dalyviai spaudė rankas atsisveikindami iki kitų metų bei išsiveždami vasarišką nuotaiką, ežero vandens gaivą ir... kiek nepabaigtus darbus, tačiau visų mintyse liko nenumaldomas noras sugrįžti į  šį nuostabų Lietuvos kampelį.
Dėkojame partneriams - Lazdijų krašto muziejui, Lazdijų rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, Veisiejų regioninio parko direkcijai už bendradarbiavimą. Lazdijų rajono savivaldybės skirtos lėšos vaikų vasaros poilsio programai „Mažoji kūrybos paletė II“  leido organizuoti išvykas, edukacijas, įsigyti kokybiškas  priemones veikloms įvykdyti.
Buvimas gamtoje, pažintinėse erdvėse, kelionės, bendravimas su draugais, mokytojais, tėvais  tai prasmingas atostogų laikas, laiminga vaikystė.
Programos vadovė R. Vaickelionienė