Pereiti į pagrindinį turinį

Instrumentinės muzikos skyrius

Instrumentinės muzikos skyrius

Įsikūrus Lazdijų meno mokyklai, 1967 metais buvo įkurta akordeono klasė, 1969 metais pučiamųjų klasė, 1983 metais smuiko klasė, o 2004 metais gitaros klasė.
Skyriuje dirba šie mokytojai:
Akordeono – metodinės grupės vadovė – mokytoja ekspertė Irina Gudebskienė, vyresnioji mokytoja Rasa Sabaliauskienė, mokytojos metodininkės Sigita Maldžiūtė – Valaitienė, Gražina Andruškevičienė.
Pučiamųjų instrumentų –  vyresnysis mokytojas Deimantas Pavilonis, mokytojas Edvardas Jucius.
Gitaros – vyresnysis mokytojas Linas Bankauskas, mokytojas Valdemaras Krukonis.
Smuiko –  vyr. mokytoja Diana Klemkaitė.
2010 metais akordeono, pučiamųjų ir styginių instrumentų metodinė grupė pavadinta instrumentiniu skyriumi.
Mokytojai nuolat tobulina savo žinias seminaruose, konferencijose, meistriškumo pamokose. Jie aktyviai dalyvauja Lietuvos akordeonistų asociacijos veikloje,  nuolat  kviečiami dirbti vertinimo komisijose.
Daugelis lazdijiečių jau net neįsivaizduoja mūsų rajono renginių be instrumentinio skyriaus mokinių ir mokytojų pasirodymų su soliniais numeriais ir įvairios sudėties ansambliais. Na, o patys darbščiausieji ir gabiausieji atstovauja Lazdijų meno mokyklai respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose, iš kurių dažnai grįžta, pelnę apdovanojimus. Džiugu, kad ne vienerius metus mokyklą garsina Veisiejų skyriaus akordeonistų ansamblis (mokytoja Irina Gudebskienė) –  tarptautinių konkursų Italijoje, Čekijoje, Austrijoje prizinių vietų laimėtojas. Gabiausi mokytojos Irinos Gudebskienės mokiniai Mangirdas Kundrotas,Tomas Gibas, Vidmanta Landa, Urtė Valentaitė tęsia muzikos studijas Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Aktyviai koncertuoja elektro – akustinis (mokytojas Linas Bankauskas), Lazdijų skyriaus smuikininkų ir akordeonistų (mokytojos Diana Kemkaitė ir Sigita Maldžiūtė – Valaitienė), pučiamųjų instrumentų (mokytojas Deimantas Pavilonis) ansambliai.
Nuo 2005 metų akordeono klasės mokytojai organizuoja muzikos festivalį „Muzikos skrynelė“, kuris peraugo į tarptautinį akordeonistų sąskrydį „Su meile akordeonui“. Kiekvienais metais į šį renginį suguža per šimtą Lietuvos meno ir muzikos mokyklų akordeonistų. Vyksta meistriškumo pamokos su garsiais pasaulio atlikėjais – pedagogais.