Pereiti į pagrindinį turinį

Mokytojo Domanto Miliaus seminaras

Seminaras

Mokytojo Domanto Miliaus seminaras

2023-04-27

Balandžio 26 dieną Lazdijų meno mokykloje vyko seminaras „Demokratinis ugdymas muzikos mokyklose: nuo atkūrimo iki kūrimo. Kajaus Mačikūno atvejis“, kuriame savo asmeninėmis įžvalgomis apie demokratiškumo apraiškas pedagoginiame darbe, mokinių motyvacijos būdus ir šiuolaikinės kartos sudominimą muzikos mokslu ir menu dalinosi Kauno 1-osios muzikos mokyklos fortepijono mokytojas ekspertas, akompaniatorius ekspertas, Kauno technologijos universiteto akademinio choro „Jaunystė” koncertmeisteris Domantas Milius.

 

„Labai džiaugiuosi, kad teko pabuvoti tokiame ypatingame mieste kaip Lazdijai, kuriame Lietuvos karaliumi Mindaugas buvo karūnuotas ant Lazdijų krašte esančio Rudaminos piliakalnio. Kiek teko mokytis per istorijos pamokas, tai daugelis senųjų istorikų, tokių kaip T. Narbutas, vėliau J. Basanavičius, J. Totoraitis ir kiti, teigė, kad ant šio piliakalnio 1240 metais Rudaminos pilį pastatė kunigaikštis Ringaudas ir čia Mindaugas buvo vainikuotas Lietuvos karaliumi. Smagu, kad Lazdijų meno mokyklos direktorė Diana Tulabienė, pavaduotoja Edita Česnulienė bei meno mokyklos kolektyvas, taip šiltai ir betarpiškai priėmė mane pristatyti mano mokinio – Kajaus – muzikinio ugdymo kelią ir su tuo susijusius sėkmės rezultatus. Manyčiau, kad sistemingas darbas ir bendravimas su mokiniu bei jo tėvais, siekiant optimaliausių ugdymo rezultatų pagal mokinio galimybes, yra esminis kiekvienos meno ar muzikos mokyklos mokytojo tikslas” – dalinosi įžvalgomis apie vestą seminarą Lazdijų meno mokykloje fortepijono mokytojas Domantas Milius.

 

Demokratinis ugdymas muzikos ar meno mokykloje – tai ugdymo forma, grindžiama mokytojų ir mokinių lygybės, mokinių laisvės kurti ugdymo turinį bei abipusės pagarbos principais. Demokratinėje meno ar muzikos mokykloje siekiama ugdyti autentišką muzikos atlikėją ir kūrėją, kuris per nuolatinį kūrybos procesą siekia naujų meninės saviraiškos rezultatų.